fbpx

1972 Stockholm Konferansı’nın 50. Yıl Dönümü Stokholm+50’de Anılacak

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 2-3 Haziran 2022 tarihleri arasında İsveç’in Stockholm şehrinde düzenlenecek Stockholm+50’de, doğa olaylarını ilk kez acil bir küresel sorun olarak ele alan 1972 Birleşmiş Milletler İnsan Çevresi Konferansı’ndan bu yana süre gelen 50 yıl anılacak.

1972 Stockholm Konferansı’nın 50. yıl dönümünde gerçekleşecek etkinlik, “Herkesin refahı için sağlıklı bir gezegen bizim sorumluluğumuz, bizim fırsatımız” teması ile düzenlenecek. Sürdürülebilir ve yeşil ekonomilere, daha fazla istihdama ve herkes için kimsenin geride bırakılmadığı sağlıklı bir gezegene yol açan bir dönüşümü hızlandırmaya katkıda bulunmayı hedefleyen etkinlik, iklim kriziyle mücadelede küresel iş birliğinin önemine vurgu yapacak.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Uluslararası Çevre ve İletişim Zirvesi, Ankara’da Gerçekleşecek

Rusya Ukrayna krizinde gıda koridoru olarak dünyaya nefes aldıran ve enerji üssü olma yolunda attığı adımlarla Avrupa'nın can simidi olan Türkiye, iklim krizinde de arabulucu rolünü devam ettiriyor. Ankara, iklim zirvesi Cop 27'nin sonuçlarının üretenler ile iklim krizi savunucuları tarafından değerlendirileceği “Uluslararası Çevre ve İletişim Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor.