fbpx

Açlık ve Bolluk Arasındaki İnce Çizgide…

Kapak konumuz ve bu sayımızda yer alan diğer haberlerimizi okuduğumda, şu söz geldi aklıma: “Herkesin bir derdi var; kiminin ekmeği bayat, kiminin pırlantası ufak!”

Bu sayıda biraz içinizi acıtacak bir dergi hazırladık. Ülkemiz dâhil dünya genelinde gelir adaletsizliği, artarak devam ediyor. İnsanlığın küçük bir bölümü lüks içinde yaşayıp sınırsız tüketimine devam ederken büyük çoğunluk, temel gıdaya ulaşmakta bile zorluk çekiyor.


Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Umudum bir kuşun kanadında…

Dergimizin ismini “Sürdürülebilir Üretim” olarak belirlerken, sadece endüstriyel üretimi baz almadık. Çünkü üretimi sadece sanayileşme çerçevesinde düşünmenin eksik bir tanımlama olacağına inanıyorum. Karl Marx, Das Kapital kitabında şöyle der: “İnsan hem üreten hem tüketen bir canlıdır. Tükettikçe kendini yeniden üretir.”
Oku

Yarınlara Sözümüz Olsun

Cemreler bir bir düşerken havaya, suya, toprağa; biz de bahar neşesiyle ve renkleriyle hazırladık yeni sayımızı. Her kuşak,…
Oku

Endişeliyiz çünkü…

“Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.”