fbpx

Açlık ve Bolluk Arasındaki İnce Çizgide…

Kapak konumuz ve bu sayımızda yer alan diğer haberlerimizi okuduğumda, şu söz geldi aklıma: “Herkesin bir derdi var; kiminin ekmeği bayat, kiminin pırlantası ufak!”

Bu sayıda biraz içinizi acıtacak bir dergi hazırladık. Ülkemiz dâhil dünya genelinde gelir adaletsizliği, artarak devam ediyor. İnsanlığın küçük bir bölümü lüks içinde yaşayıp sınırsız tüketimine devam ederken büyük çoğunluk, temel gıdaya ulaşmakta bile zorluk çekiyor.


Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Sorun Ortak; Çözüm Hepimizde

İlk sayımızın ardından aldığımız geri bildirimler, bir önceki yazımda belirttiğim endişenin ortak paydamız olduğunu gösteriyor. Dergimize abone olmak,…
Oku

Tüketim Yarışının Mağlubuyuz

İnsanlığın en ilkel ve en temel özelliklerinden olan dikkat çekme, henüz çocukken başlıyor. Her davranışımızda veya her söylemimizde etrafımızdaki insanların dikkatini çektiğimiz ölçüde var olduğumuzu düşünüyor, varlığımızı pekiştiriyoruz... Bu ihtiyaç, zamanla daha da ete kemiğe bürünerek adeta bir yarışa dönüşüyor. Ve bu durum, tarih boyunca insanlığın yarış hâlinde olmasına sebep oluyor.
Oku

Hayalim 1 Yaşında…

Bundan tam bir yıl önce, yıllardır hayalini kurduğum projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadım.
Oku

Yıkıldık

O kadar karışık duygular içindeyiz ki… Toplum olarak bu dönemde bizi anlatacak en iyi kelimenin “yıkıldık” olduğuna inanıyorum.…