fbpx

Adidas Doğal Işıkla Şarj Edilebilen Kulaklığını Tanıttı

Adidas, çevre dostu yeni kulaklığını tanıttı. Güneş enerjisiyle çalışan kablosuz kulaklık hem doğal de hem de yapay ışıkla şarj edilebiliyor.

Günün istenilen saatinde şarj edilebilme özelliğine sahip RPT- 02 model kulaklık, geri dönüştürülmüş plastik ve naylon kombinasyonundan üretildi. İsveçli güneş enerjisi teknolojisi şirketi Exeger tarafından ışık hücreli malzemeden üretilen ve oldukça esnek bir kafa bandına sahip olan bu çevreci kulaklık, güçlü ve sürekli bir doğal ışık kaynağına ihtiyaç duyan eski tip güneş pillerinin aksine, çeşitli ışık koşullarında şarj edebiliyor. Bu sayede kulaklık, yaklaşık 80 saate kadar pil ömrü sunuyor. 20Hz – 20kHz frekans aralığında çalışan kulaklık, Bluetooth 5.2 üzerinden 10 metre mesafeye kadar bağlanabiliyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yeşil İklim Fonu’ndan Türkiye’ye Üç Milyar Dolar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşil İklim Fonu için bir süredir devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirterek, “Ülkemize Yeşil İklim Fonu’ndan 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptını geçtiğimiz günlerde imzaladık.” dedi.