fbpx

Arçelik, Sürdürülebilirlik Çalışmalarıyla İki Uluslararası Prestijli Sıralamada

Arçelik, sürdürülebilirlik alanında faaliyet gösteren medya ve araştırma şirketi Corporate Knights’ın, dünyanın en sürdürülebilir şirketlerini sıraladığı “Global 100” listesine bu yıl ikinci kez girdi.

Arçelik, “Global 100 Most Sustainable Corporations in the World” sıralamasında 57’nci sırada yer aldı. Sosyal ve çevresel etki açısından gösterdiği başarılı performans ile Arçelik ayrıca “Real Leaders Top 200 Impact Companies” sıralamasında bir kez daha yer almaya hak kazanarak listenin 19’uncu sırasında kendine yer buldu. Sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirdiği çalışmalar ile Arçelik, karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar 2018 baz yılına göre yüzde 50,4 azaltmayı hedefliyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

OPPO, Plastik Miktarını Yüzde 95 Oranında Azalttı

OPPO, ambalajlarında kullandığı plastik miktarını düşürmek için uluslararası düzeyde kabul gören “3R+1D” sürdürülebilir ambalaj ilkelerini uygulamayı, ambalaj ağırlığının azaltılması hedefine bağlı kalmayı, geri dönüştürülmüş malzemeleri yeniden kullanmayı ve ambalajlarında geri dönüştürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanmayı taahhüt ediyor.