fbpx

Assan Panel’in Türkiye’deki Tüm Tesisleri Sıfır Atık Belgesi Aldı

Kibar Holding’in grup şirketlerinden Assan Panel ’in Balıkesir, Tuzla ve İskenderun’da yer alan tesislerine Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan denetim sonucunda “sıfır atık belgesi” verildi.

“Sürdürülebilir Bir Gelecek İnşa Ediyoruz” mottosuyla hareket eden, üretimden dağıtıma her aşamada faaliyetlerinin çevreye karşı olumsuz etkilerini azaltmak için çaba sarf eden şirket, iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Doğal yoldan sürdürülebilir binaların inşa edilmesine aracı olan Assan Panel, üretim ve süreçlerinin tamamını çevre dostu yöntem ve teknolojileri kullanarak gerçekleştiriyor. Şirketin benimsediği sürdürülebilirlik, döngüsel ekonomi ve inovasyon tabanlı üretim modeli sonucunda atık oranı son beş yılda yüzde 33,1 oranında azaltıldı ve üretim bazında enerji yoğunluğu yüzde 4,5 oranında düşürüldü.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Mavi Nefes Projesi Hayata Geçiyor

Mavi Nefes Projesi, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve Garanti BBVA iş birliği ile Marmara Denizi’nde atık yüzey temizliği ve bölge illerinde deniz temizliği konusunda farkındalık eğitimleri gerçekleştirmek amacıyla hayata geçiyor.