fbpx

ASUS, Kısa Vadeli Sürdürülebilirlik Hedeflerini Açıkladı

ASUS, 2025 yılına kadar operasyonlarının tamamında hayata geçirmeyi planladığı sürdürülebilirlik hedeflerini açıkladı.

Şirket, 2025 yılına kadar kendisinin sebep olduğu sera gazı emisyonlarını yüzde 50 azaltmayı ve ana ürünlerinin enerji verimliliğini yüzde 50 artırmayı hedefliyor. ASUS, ana ürünlerinin her yıl yüzde 30’un üzerinde enerji verimliliği göstermesini taahhüt ediyor. Önemli tedarikçilerinin de 2025 yılına kadar karbon yoğunluğu oranlarında yüzde 30’luk bir azalma göstermelerini sağlamak için çalışmalar yürüten ASUS, 2025 yılına kadar yeşil ürün gelir oranını yüzde 50’den fazla artırmayı planlıyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Emisyon Ticaret Sistemi Kurulacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İklim Değişikliği Koordinasyon Kurulu’nun kurulduğu bilgisini paylaşarak, Sanayi Bakanlığımız ve Enerji Bakanlığımızla birlikte 'Emisyon Ticaret Sistemi' kuracağız” dedi.
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.