fbpx

Birleşmiş Milletler Okyanus Konferansı, Liderleri Bir Araya Getiriyor

Birleşmiş Milletler Okyanus Konferansı, Portekiz ve Kenya hükûmetlerinin desteğiyle 27 Haziran-1 Temmuz 2022 tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleşecek.

Okyanusların durumu hakkındaki farkındalığı artırmak ve bilimsel, yenilikçi çözümlere yönelik yatırımları teşvik etmek amacıyla küresel lider ve ilgili sektör temsilcilerini bir araya getirecek olan etkinlikte, denizleri koruyan uluslararası yönetişim stratejileri ve politikaları geliştirmeye odaklanılacak. Sürdürülebilir bir şekilde yönetilen okyanuslar için çözümlerin tartışılacağı, yeşil teknolojiyi ve deniz kaynaklarının yenilikçi kullanımlarının aktarılacağı konferanslar serisi, ilgili tüm sektörlerin farkındalığını artırmayı amaçlıyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Uluslararası Çevre ve İletişim Zirvesi, Ankara’da Gerçekleşecek

Rusya Ukrayna krizinde gıda koridoru olarak dünyaya nefes aldıran ve enerji üssü olma yolunda attığı adımlarla Avrupa'nın can simidi olan Türkiye, iklim krizinde de arabulucu rolünü devam ettiriyor. Ankara, iklim zirvesi Cop 27'nin sonuçlarının üretenler ile iklim krizi savunucuları tarafından değerlendirileceği “Uluslararası Çevre ve İletişim Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor.