fbpx

Coats’tan Yeşil Teknolojiye ve İnovasyona 10 milyon Dolar Yatırım

Global iplik üreticisi Coats; ABD, Çin ve Bursa’da bulunan üç inovasyon merkezinde sektör için inovatif çözümler geliştirerek sürdürülebilirlik yolunda önemli çalışmalara imza atıyor.

Dünyaya salınan sera gazı emisyonlarının önemli bir payı tekstil endüstrisine ait. Global iplik üreticisi Coats; ABD, Çin ve Bursa’da bulunan üç inovasyon merkezinde sektör için inovatif çözümler geliştirerek sürdürülebilirlik yolunda önemli çalışmalara imza atıyor. İskoçya’nın Glasgow şehrinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Zirvesi (COP26) toplantıları kapsamında düzenlenen iki panele katılan Coats Grup CEO’su Rajiv Sharma: “Tekstil ve giyim endüstrisinin yeni ve daha sürdürülebilir bir yolda ilerlemesi için inovasyon desteklenmeli ve sektör oyuncuları arasında daha fazla iş birliği yapılmalı.” dedi. 10 yıl içinde emisyonlarını yarı yarıya azaltmayı ve 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşmayı taahhüt eden şirket, hedeflerine ulaşmayı hızlandırmak için gelecek beş yıl içinde yeşil teknolojiye ve ürünlerin geliştirilmesine 10 milyon dolar yatırım yapacak.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yemeksepeti “Bu Bi İhtiyaç” Kampanyası Kapsamında Koruncuk Vakfı’nı Destekliyor

Çevrimiçi yemek siparişi sitesi Yemeksepeti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, kadınların hijyen ve sağlığı için aldığı temel ihtiyaç ürünü olan pedlere erişimin önündeki sosyal ve ekonomik engelleri kaldırmak için harekete geçti. Yemeksepeti, bu doğrultuda farkındalık çalışmaları ve ürün desteği sunduğu “Bu Bi İhtiyaç” girişimini, Koruncuk Vakfı’na yaptığı bağış ile destekledi.