fbpx

Coca-Cola İçecek, 2030 Sürdürülebilirlik Taahhütlerini Açıkladı

Coca-Cola İçecek (CCI), 2030 için sürdürülebilirlik taahhütlerini 22 Nisan Yeryüzü Günü’nde kamuoyuna duyurdu.

2030 yılına kadar ambalajlarının yüzde 100’ünü geri dönüştürülebilir yapmayı taahhüt eden CCI, en az yüzde 50 oranında geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı planlıyor. 2030’a kadar tesislerindeki faaliyetleri yüzde 100 yenilenebilir elektrikle gerçekleştireceğini açıklayan şirket, değer zinciri boyunca mutlak karbon emisyonlarını yüzde 13, litre ürün başına emisyonlarını ise yüzde 50 azaltacak. CCI’ın 2030’a dair bir diğer hedefi, kadınların iş dünyasında güçlendirilmesi ve çevrenin korunmasına odaklanan sürdürülebilir kalkınma programları ile toplam 3,5 milyon kişiye ulaşmak.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.
Oku

QNB Finansportföy’den Temiz Enerji ve Su Fonu

QNB Finansportföy tarafından hayata geçirilen Temiz Enerji ve Su Fon Sepeti Fonu, şirketin temiz enerji stratejisiyle uyumlu yatırım alanlarını tanımlayarak yerli ve yabancı fonlar aracılığıyla orta ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyen, anapara kaybı ve fon riskleri hakkında bilgisi olan yerli ve yabancı yatırımcılara hizmet sunuyor.