fbpx

Daikin Türkiye, Araçlarının Karbon Ayak İzini Yok Edecek

Daikin Türkiye “Daikin Ormanı Projesi” kapsamında, mevcut araç filosunun 1 yılda saldığı karbondioksitin 56 bin fidan dikerek karbon ayak izini yok etmeye hazırlanıyor.

“Doğaya Can Ver” sloganıyla oluşturulan proje, Daikin Türkiye tarafından kiralanan tüm araçları kapsıyor. Bu yol ile filo karbon ayak izini sıfırlamayı amaçlayan şirketten yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı filo yenileme döneminde filo tedarikçisi LeasePlan ile özel bir anlaşma yapılarak 28 ay boyunca her aracın salım yaptığı karbon miktarını yok edecek şekilde fidan dikilmesi sağlanacak. İlk etapta LeasePlan’ın 20 bin fidan bağışı yaparak toplamda 500 bin kilogram karbondioksit salımını nötr hale getirmesi planlanıyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

QNB Finansportföy’den Temiz Enerji ve Su Fonu

QNB Finansportföy tarafından hayata geçirilen Temiz Enerji ve Su Fon Sepeti Fonu, şirketin temiz enerji stratejisiyle uyumlu yatırım alanlarını tanımlayarak yerli ve yabancı fonlar aracılığıyla orta ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyen, anapara kaybı ve fon riskleri hakkında bilgisi olan yerli ve yabancı yatırımcılara hizmet sunuyor.