fbpx

DeFacto, 4. Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı

Giyim perakendeciliği alanında faaliyet gösteren DeFacto, 4. Sürdürülebilirlik Raporu’nu geçtiğimiz günlerde yayınladı.

Mağaza sayısındaki artışa rağmen DeFacto, gerçekleştirdiği verimlilik çalışmaları ile mağaza enerji yoğunluğunu azaltmayı başardı. 2019’da 161,7kWh/m2 olan mağaza metrekare başına yıllık elektrik tüketimini, 2020 döneminde 141,06 kWh/m2 seviyesine getiren şirket, elektrik kaynak tüketiminde 2015 yılına kıyasla 2020 yılında yüzde 37 azalma sağladığını açıkladı. DeFacto ayrıca küresel su kaynaklarının sürdürülebilir olması için su kullanımını azaltma hedefi doğrultusunda 2020 yılında, 770.000 adet sürdürülebilir ürün için 7.700 ton su tasarrufu sağlandığını kamuoyu ile paylaştı.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Sıfır Emisyon için Altı Kat Kaynak İhtiyacı

Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) Dünya Enerji Görünümü 2021 Raporu’na göre, temiz enerjiye geçişte düşük karbonlu teknolojilerin hızla yaygınlaşmasının, kritik minerallere olan talebi artıracağı öngörülüyor.
Oku

Mavi Nefes Projesi Hayata Geçiyor

Mavi Nefes Projesi, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve Garanti BBVA iş birliği ile Marmara Denizi’nde atık yüzey temizliği ve bölge illerinde deniz temizliği konusunda farkındalık eğitimleri gerçekleştirmek amacıyla hayata geçiyor.