fbpx

DHL Express’ten Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı Anlaşması

DHL Express, sürdürülebilir havacılık yakıtı için bp ve Neste ile 800 milyon litrelik anlaşma gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bu anlaşma ile havacılık yakıt döngüsünde yaklaşık 2 milyon ton karbondioksit emisyonu tasarrufu sağlanacağı öngörülüyor. DHL, gelecek dönemde Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı tedarikçileriyle iş ortaklığını genişletmeyi ve hava taşımacılığındaki SAF yüzdesini sürekli artırmayı hedefliyor. DHL CEO’su John Pearson iş birliğine ilişkin, “bp ve Neste ile yaptığımız yeni SAF anlaşmaları, bu yolculuğun kilometre taşlarıdır. Politikacıları Avrupa Birliği’nde ve dünya çapında SAF’ın pazardaki yükselişini hızlandırmak için, esnek SAF alımlarına ve kullanımına olanak verecek bir finansal mekanizma da dâhil olmak üzere doğru çerçeveyi belirlemeye çağırıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Koton’un “El Emeği Koleksiyonu” Kadın İş Gücünü Destekliyor

Koton, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri kapsamında WEPs’i, Türkiye’de imzalayan ilk şirketler arasında yer alıyor
Oku

Sürdürülebilir Üretim Bir Tercih Değil Zorunluluk

Dijitalleşmenin getirdiği yenilenme ihtiyacıyla birlikte ucuz makinelerin yerini, yüksek verimli makinelerin alacağını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, atıl kapasitenin değerlendirilmesinin ve sürdürülebilir üretimin önemine değindi.
Oku

Yeşil İklim Fonu’ndan Türkiye’ye Üç Milyar Dolar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşil İklim Fonu için bir süredir devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirterek, “Ülkemize Yeşil İklim Fonu’ndan 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptını geçtiğimiz günlerde imzaladık.” dedi.