fbpx

Dockers® Sürdürülebilirlik Çalışmalarına Devam Ediyor

Kaliforniya ruhunu temsil eden tarzıyla Casual Friday akımını yaratan Dockers®, efsaneleşen Chino pantolonlarıyla, geçen 40 yılda tüm dünyadaki erkek giyim anlayışını dönüştürdü. San Franciscolu marka bugün, başta Water<Less® olmak üzere yenilikçi tekniklerle üretim yaparak, sürdürülebilirlik alanında da öncü bir pozisyonda duruyor.

20’den Fazla Tekniği Buluşturan Water<Less® Evreni

İlk kez 2010 yılında tanıtılarak, kullanımına devam edilen Water<Less® teknikleri ile Dockers®’ın üretimlerinde her yıl milyonlarca litre su tasarrufu sağlanıyor. Water<Less® kavramı, deterjan yerine minimum miktarda su ve ozon kullanımı, yumuşatıcı kimyasallar yerine kıyafetlere golf topları ve şişe kapakları ile özel bir yumuşatma işlemi yapılması, sürdürülebilir boyama yöntemleri ve suyun geri dönüştürülerek yeniden kullanılması gibi 20’nin üzerinde inovatif tekniğin bütününü ifade ediyor.

Geri Dönüştürülmüş Elyaflar ve Bilinçli Malzeme Seçimi

Dockers®’ın modada sürdürülebilirlik çalışmaları sadece Water<Less® teknikleri ile sınırlı değil. Marka, kıyafetlerde geri dönüştürülmüş elyaflar ve sürdürülebilir olarak üretilmiş malzemeler kullanarak bu alandaki inancını ve adanmışlığını ortaya koyuyor. Malzeme tercihleri ve inovatif yöntemleriyle Dockers®, fosil yakıt türevli elyaflara olan bağlılığını ve üretim süreçlerinin çevreye olan etkilerini azaltmakla kalmıyor, sunduğu kıyafetlerin performansını da yukarı taşıyor.

Uzun Ömürlü Ürünlerle Daha Az Su ve Enerji Kullanılıyor

Dockers® aynı zamanda aşınma, yırtılma ve esnemeye dayanıklı, daha uzun ömürlü ürünler üretmeye odaklanıyor. İyi ve işlevsel bir kıyafetin uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi, tüketici tarafında toplam atık miktarının azaltılmasına aracılık ediyor. Kir ve su tutmayan, ütü gerektirmeyen kumaşlar, çoğu zaman yıkamaya gerek kalmadan kolayca havalandırılabilen ürünlerle, ürünün kullanım süresi boyunca harcanan su, elektrik ve kimyasal miktarının da azaltılabilmesini sağlıyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler