fbpx

Duru Bulgur, Güneş Enerjisi Yatırımlarında Kapasite Artırıyor

Geçen yıl hayata geçirdiği güneş enerjisi yatırımlarında kapasite artırımına gitme kararı alan Duru Bulgur, güneş enerjisi alt yapısını 2022 sonuna kadar 5,8 megavata çıkararak elektrik tüketiminin yüzde 85’ini güneş panellerinden üretecek.

Geçen yıl hayata geçirdiği güneş enerjisi yatırımlarında kapasite artırımına gitme kararı alan Duru Bulgur, güneş enerjisi alt yapısını 2022 sonuna kadar 5,8 megavata çıkararak elektrik tüketiminin yüzde 85’ini güneş panellerinden üretecek. Yapılacak bu çalışma ile yıllık 3 bin 270 ton karbon salımının önüne geçip, yaklaşık 54 bin ağacın kesilmesine de engel olacak olan Duru Bulgur; ayrıca daha iyi bir çevre yaratmak için 10 yıllık süre zarfında yeni ağaçların yetiştirilmesine de katkı sağlayacak.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.