fbpx

Duru Bulgur, Güneş Enerjisi Yatırımlarında Kapasite Artırıyor

Geçen yıl hayata geçirdiği güneş enerjisi yatırımlarında kapasite artırımına gitme kararı alan Duru Bulgur, güneş enerjisi alt yapısını 2022 sonuna kadar 5,8 megavata çıkararak elektrik tüketiminin yüzde 85’ini güneş panellerinden üretecek.

Geçen yıl hayata geçirdiği güneş enerjisi yatırımlarında kapasite artırımına gitme kararı alan Duru Bulgur, güneş enerjisi alt yapısını 2022 sonuna kadar 5,8 megavata çıkararak elektrik tüketiminin yüzde 85’ini güneş panellerinden üretecek. Yapılacak bu çalışma ile yıllık 3 bin 270 ton karbon salımının önüne geçip, yaklaşık 54 bin ağacın kesilmesine de engel olacak olan Duru Bulgur; ayrıca daha iyi bir çevre yaratmak için 10 yıllık süre zarfında yeni ağaçların yetiştirilmesine de katkı sağlayacak.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Mavi Nefes Projesi Hayata Geçiyor

Mavi Nefes Projesi, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve Garanti BBVA iş birliği ile Marmara Denizi’nde atık yüzey temizliği ve bölge illerinde deniz temizliği konusunda farkındalık eğitimleri gerçekleştirmek amacıyla hayata geçiyor.
Oku

Emisyon Ticaret Sistemi Kurulacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İklim Değişikliği Koordinasyon Kurulu’nun kurulduğu bilgisini paylaşarak, Sanayi Bakanlığımız ve Enerji Bakanlığımızla birlikte 'Emisyon Ticaret Sistemi' kuracağız” dedi.