fbpx

Enerjisa Üretim, Yenilenebilir Enerji Yatırımlarına Devam Ediyor

Enerjisa Üretim, rüzgâr ve güneş enerjisi alanındaki yeni yatırımları için HSBC ve iştirakleri ile kredi finansmanı anlaşması imzaladı.

Enerjisa Üretim, bu anlaşma ile yeni dönemde rüzgâr üretim kapasitesini 277 megawatt seviyesine çıkarmayı hedefliyor. Hâlihazırda 150 megawatt’lık hibrit güneş santral yatırımı bulunan şirketin, faaliyete geçirmeyi planladığı 35 megawatt kurulu güce sahip hibrit güneş santrali de finansman anlaşması kapsamında yer alıyor. Enerjisa Üretim CFO’su Mert Yaycıoğlu şirketin yenilenebilir enerjiye ilişkin yeni yatırımlarına dair; “Bu projelerle birlikte temiz enerji üretiminde toplamda 100 megawatt artan bir kapasite söz konusu olacak. Rüzgâr enerjisinde ise hedefimizi bin 500 megawatt olarak belirledik.” şeklinde konuştu.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Sıfır Emisyon için Altı Kat Kaynak İhtiyacı

Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) Dünya Enerji Görünümü 2021 Raporu’na göre, temiz enerjiye geçişte düşük karbonlu teknolojilerin hızla yaygınlaşmasının, kritik minerallere olan talebi artıracağı öngörülüyor.
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.