fbpx
Etiket:

Avrupa Yeşil Mutabakatı

13 içerik
Oku

Sarsılmaz Güç Almanya’nın Yeşil Yolculuğu

İklim değişikliği ile mücadele artık sadece devletlerin ekonomi politikalarını etkilemiyor. Başta uluslararası şirketler olmak üzere imalat ve sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmalar da yeni gelişmelere ve mevzuatlara uyum sağlamak zorunda. Peki bu durum Almanya ile Türkiye’yi nasıl etkiliyor?
Oku

“Yeşil Mutabakat Türkiye için Risk Olduğu Kadar Yeni Bir Fırsat”

Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın Türkiye’deki sanayinin geleceğini şekillendireceğini ve küresel ticarete yeni kural ve standartlar getireceğini ifade eden DEİK / Türkiye-Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay; mutabakatın önemini, ülkemizi ve sanayicileri nasıl bir dönüşümün beklediğini değerlendirdi.
Oku

Yeşil Dönüşümün Anahtarı Sürdürülebilir Üretim

İşletmelerin yalnızca hizmetleri veya satışlarıyla başarıyı yakaladığı günler geride kalmış durumda. Üretim endüstrisinin yeni rekabet alanı; yenilenebilir kaynaklarla üretilen çevreci ürünler oldu. Yıllık 2 trilyon doların üstünde ithalat hacmi olan AB, fitili ateşledi ve Türkiye, fitile en yakın ülke…
Oku

Çelik Sektörü İlk Beşe “Yeşil Mutabakat” ile Girecek

Avrupa lideri olan Türk çelik sektörü, dünya beşinciliği için çevreci yatırımlarla Avrupa Yeşil Mutabakatı’nı lehine çevirmeye çalışıyor. Avrupa, Türkiye’de hazır gördükleri şirketlere iş teklif etmeye başlarken, hidrojen enerjisi teknolojisiyle dönüşen dev firmaların, KOBİ’lerle birlikte hareketi, sektöre sıçrama getirecek.