fbpx

Henkel Elektriğinin Yüzde 68’ini Yenilenebilir Enerjiden Karşılıyor

Henkel 2021 yılı sonu itibarıyla 21 ülkede, üretimde kullandığı elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir hâle dönüştürdü.

Şirket, bugün hâlihazırda kullandığı elektriğin yüzde 68’ini yenilenebilir enerjiden karşılıyor. Karbondioksit salımını 2025 yılına kadar yüzde 65, 2030 yılına kadar yüzde 75 oranında azaltmayı planlayan Henkel’in nihai hedefi ise 2040 yılına kadar iklim-pozitif olmak. Henkel, karbon salımına ilişkin faaliyetlerinin yanı sıra ürünlerinin tüm plastik ambalajlarındaki geri dönüştürülmüş malzeme oranını 2025’e kadar dünya genelinde yüzde 30 seviyesinin üzerine çıkarmak için çalışıyor. Üretim materyalleri daha verimli kullanmak isteyen Henkel, 2025’e kadar ambalajların yüzde 100’ünün geri dönüştürülebilir ya da yeniden kullanılabilir olmasını hedefliyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.
Oku

Sürdürülebilir Üretim Bir Tercih Değil Zorunluluk

Dijitalleşmenin getirdiği yenilenme ihtiyacıyla birlikte ucuz makinelerin yerini, yüksek verimli makinelerin alacağını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, atıl kapasitenin değerlendirilmesinin ve sürdürülebilir üretimin önemine değindi.