fbpx

“İçinden Geçtiğimiz Süreçler, Yeniden Doğabilmenin Umudunu Taşıyor”

Biz onu ekran önünde canlandırdığı dizi karakterleriyle tanıdık ancak Buğra Gülsoy, bundan çok daha fazlası… Dizi oyunculuğunun yanı sıra roman yazan ve tiyatro oyunları sahneleyen Gülsoy ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Oyuncu, yönetmen, yazar Buğra Gülsoy edebiyat dünyasındaki yolcuğuna devam ederken son zamanlarda “Bahar” dizisindeki performansıyla da çokça konuşuluyor. “Birinci Kıyamet”, “İkinci Kıyamet” ve “Luna” romanlarıyla ciddi bir okur kitlesi yakalayan Gülsoy, şimdilerde “Cırcır Böcekleri, İtler ve Biz” tiyatro oyunuyla izleyenlerden büyük bir beğeni topluyor. Tabiri caizse on parmağında on marifet olan Buğra Gülsoy ile edebiyat dünyasından oyunculuğa, tiyatrodan özel hayatına dair özel bir söyleşi yaptık.

Yazının tamamına Sürdürülebilir Üretim dergisinin 17. sayısından (Mayıs-Haziran 2024) ulaşabilirsiniz.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

“Asıl Bela, Karbondan Öte Metandan Gelecek!”

Bölgesel iklim değişikliği, ekosistem modelleme ve ekolojide bilişim alanlarında uzun yıllardır çalışmalar yürüten Prof. Dr. Nüzhet Dalfes ile bir araya geldik. İklim değişiminde metan gazının karbondan 18 kat daha tehlikeli olduğunun altını çizen Dalfes, “Karbondan öte, asıl metan başımıza bela olacak!” uyarısını yapıyor.
Oku

Beyniniz Yeşil, Kalbiniz Griyse Bu İş Olmaz!

Kimi zaman bir çobanla dağın başında, kimi zaman köylüyle tarlada görüyoruz onu. “Önce kalbinizin yeşillenmesi lazım” diyen haberci ve programcı Güven İslamoğlu ile doğada olmayı, doğaya ait olmayı konuştuk…
Oku

Prof. Dr. Selçuk Şirin:“Gerçek Müfredat Hayatın Kendisidir!”

“Ne olacak bu memleketin hâli? Türkiye, tam da Ahmet Hamdi Tanpınar’ın dediği gibi, evlatlarına kendisinden başka bir şeyle meşgul olmak imkânı vermiyor.” diyor Prof. Dr. Selçuk Şirin, son kitabı “Ya Adalet Ya Sefalet”te. Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden biri olan Şirin’le bir araya geldik; adaletten eğitime, ekonomiden yeşil dönüşüme birçok konuyu mercek altına aldık.
Oku

“Bize İyi Gelmeyen Gezegene de İyi Gelmiyor”

Yıllardır tüm bilgi ve tecrübesini iklim krizi, açlık ve atık konusunda farkındalık yaratmak amacıyla kitlelerle paylaşan Dilara Koçak, gıda israfını önlemek için öncelikli olarak toplumun farkındalığının artırılması gerektiğini söylüyor.