fbpx

“İnsanlığın Geleceği Tohumda Saklı”

Sağlık ve beslenme üzerine yaptığı ezber bozan yorumlarla dikkat çeken Dr. Ümit Aktaş ile bir araya geldik. “Hastalıkların şifası ilaçta değil, doğru beslenmede” diyen Aktaş, laboratuvarda üretilen hibrit tohumların hastalıkları artırdığını söylüyor.

Kanser, diyabet, gluten intoleransı… Son yıllarda çevremizdeki insanların birçoğunun bu hastalıklarla mücadele ettiğini duyar olduk. Dr. Ümit Aktaş, bunun temel nedeninin hibrit tohumlar ve yanlış beslenme olduğunu söylüyor. “Sürdürülebilir tarım, yerli tohumla mümkün.” diyen Aktaş, anne sütü dışında çocuklara süt verilmemesi gerektiği konusunda da uyarıyor.

Yazının tamamına Sürdürülebilir Üretim dergisinin 17. sayısından (Mayıs-Haziran 2024) ulaşabilirsiniz.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Plastiğin Peşinde Adriyatik Sahillerinde Bir Yolculuk

İtalya’nın Puglia bölgesinde doğa gözlemciliği yapan Enzo Suma, “Archeoplastica” projesiyle Adriyatik sahillerinde topladığı plastiklerin hikâyelerini, kaç senedir doğa üzerinde seyahat ettiklerini araştırıyor. Plastiğin tek kullanımlık doğasına farkındalık yaratmayı amaçlayan Suma, “Birkaç dakikalık uygulamalar için yüzyıllarca dayanacak bir malzeme kullanıyoruz.” diyor.
Oku

Bir Resim, Bin Umut

Seyyah Art projesiyle tek kullanımlık karton bardakları, üzerlerine yaptığı çizimlerle sanat eserine dönüştüren Berk Armağan, deprem bölgesinde çocuklara resim atölyeleri düzenliyor. Armağan, “Yardımlar fiziksel ihtiyaçları karşılıyor. Ben olayın iyi hissettirme noktasındaydım.” diyor.
Oku

“Hayata Devam Etmek, Duyarsızlık Değildir”

Kahramanmaraş depreminin üzerinden bir ay geçti. Yas sürecinde her birimiz psikolojik olarak farklı reaksiyonlar gösteriyoruz. Klinik Psikolog Aslıhan Oskanbaş, “İnsan, ilişki içinde iyileşir. Kendimizi toplumdan soyutlamadan, güvende hissettiğimiz ilişki ağlarının içinde kalmalıyız.” diyor.