fbpx

Kutes, Yüzde 100 Yeşil Enerji ile Yeşil Üretim Hedefliyor

Türkiye’nin önemli döküm firmalarından Kutes, Çorlu’da yer alan güneş santrali yatırımı ile tükettiği enerjinin yüzde 60’ını kendi üretiminden karşılıyor.

Döküm tarafında hayata geçirdiği 630 bin metre küplük toz emiş sistemi sayesinde baca gazı emisyonlarını 5 ppm’e düşüren Kuntes, 2023 yılında yüzde 100 yeşil enerji ile yeşil üretim hedefliyor. Şirketin sürdürülebilirlik politikasıyla ilgili konuşan Kutes İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Ali Esat Kutmangil, “Gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaları sürdürülebilirlik çatısı altında toplarken, bir strateji değil, bir kurum kültürü hâline gelmesi için sürdürülebilirliği, operasyonlarımızın tamamına yansıtıyoruz.” diye konuştu.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yemeksepeti “Bu Bi İhtiyaç” Kampanyası Kapsamında Koruncuk Vakfı’nı Destekliyor

Çevrimiçi yemek siparişi sitesi Yemeksepeti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, kadınların hijyen ve sağlığı için aldığı temel ihtiyaç ürünü olan pedlere erişimin önündeki sosyal ve ekonomik engelleri kaldırmak için harekete geçti. Yemeksepeti, bu doğrultuda farkındalık çalışmaları ve ürün desteği sunduğu “Bu Bi İhtiyaç” girişimini, Koruncuk Vakfı’na yaptığı bağış ile destekledi.