fbpx
Petroyağ ile geleceğe damla damla

Petroyağ ile Geleceğe Damla Damla…

Kuruluşunun 30’uncu yılını kutlayan Petroyağ “Drop by Drop/Damla Damla” sloganıyla başlattığı kampanyayla sürdürülebilirlik konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor. Petroyağ yayımladığı sürdürülebilirlik raporlarıyla bu konudaki gelişimini düzenli olarak ortaya koymayı hedefliyor.

Birleşmiş Milletler Küresel ilkeler Sözleşmesi’nde yer alan ilkelere uygun hareket ederek sosyal ve çevresel etkilerini en aza indirmek, tüm paydaşlarının yaşam kalitesini ve toplumun refahını yukarı taşımak hedefiyle hareket eden Petroyağ, bu hedef doğrultusunda önemli bir adım atarak ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladı.
Türkiye’nin endüstriyel yağlayıcılar ve katkılar alanında önde gelen markalarını bünyesinde bulunduran Petroyağ Group’un lokomotif şirketi Petroyağ Lubricants, gelecek nesillere ve üzerinde yaşadığı dünyaya karşı taşıdığı sorumlulukla hareket ederek önemli bir adım atıyor.

Gelecek Rapor 2025’te

Petroyağ, sürdürülebilirlik raporunu her iki yılda bir yayımlamayı hedefliyor. Şirket, bu sayede gelişimini düzenli olarak ortaya koymayı ve bu alandaki stratejilerini sürekli olarak güncellemeyi amaçlıyor. Petroyağ’ın güncel sürdürülebilirlik raporuna www.petroyag.com web sitesinde yer alan kurumsal sekmesinden ulaşabiliyor.
Sürekli gelişime inanan, her zaman daha iyi olmaya çalışan, düzenli ARGE yatırımlarıyla sektöründe geleceği yön veren ürünlere imza atan Petroyağ, dünya için de daha iyisini istiyor ve bu alanda gerekli adımları çalışanlarının ve tüm diğer paydaşlarının katkılarıyla atmaya devam ediyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Koton’dan Plastiksiz Denizler İçin “Etki”li Çağrı

Koton, Suya Saygı anlayışı çerçevesinde yürütülen projelere bir yenisini daha ekledi. Etki Çemberleri Vakfı’nın UNDP’nin GEF Küçük Destek Programı (SGP) tarafından desteklenen ve Koton’un proje ortağı olduğu “Plastiksiz Kaş Projesi”, Koton’un kurumsal katkılarıyla 8 Haziran Dünya Okyanus Günü’nde Kaş’ta düzenlenen özel bir etkinlikle kamuoyuna tanıtıldı. Plastiksiz Kaş Projesi’nin tüm paydaşlarının bir araya geldiği toplantıya, Kaş Kaymakamlığı, Kaş Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve akademisyenler katıldı.
MG International Fragrance Company Çevre Ödülü Aldı
Oku

MG International Fragrance Company Çevre Ödülü Aldı

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) KSO tarafından bu yıl 29’uncusu düzenlenen Türkiye’nin en prestijli çevre ödülü Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri sahiplerini buldu. MG International Fragrance Company, Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi Kimya Sektörü Çevre Ödülü’nü aldı.
Oku

Yemeksepeti, Üst Üste Üç Yıl Karbon Emisyonlarını Dengeledi!

Son iki yıldır Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğiyle karbon ayak izini dengeleyip sektörde bir ilki gerçekleştiren Yemeksepeti, yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım sonucu edinilen VCS (Verified Carbon Standard) sertifikalı 14 bin tonluk karbon kredisi alarak bu sene de tüm ofis ve depo operasyonlarından kaynaklı karbon emisyonlarını dengeledi. Yemeksepeti ayrıca saha operasyonlarının yakıtlarından kaynaklanan karbon emisyonlarına karşılık olarak Ege Orman Vakfı iş birliğiyle üçüncü Yemeksepeti Ormanı’nı oluşturdu.