fbpx

Polat Enerji’den Sekiz Yeni Rüzgâr Enerjisi Türbini

Polat Enerji, yenilenebilir enerji yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Polat Enerji, Almanya’nın rüzgâr türbini imalatçısı Enercon ile sekiz yeni rüzgâr türbini için anlaşma imzaladı. Şirket, bu yatırımı ile kurulu gücünü yüzde 5 artırmayı planlıyor. Türkiye’nin rüzgâr enerjisinde kurulu gücünün yaklaşık yüzde 5,4’ünü karşılayan Polat Enerji, böylece 33,6 megawatt gücünde kapasite artışı gerçekleştirecek. Şirketin toplam kurulu elektrik gücü de 728,6 megawatta ulaşmış olacak. Yapılan anlaşma ile Polat Enerji Grubu’nun temiz enerjideki toplam yatırım büyüklüğü 44 milyon dolara çıkarılmış olunacak. Polat Enerji Grubu, ortalama 600 bin hanenin elektrik enerjisi tüketimini karşılayacak temiz enerji üretiyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Tekstil Sektöründen Çözüm Odaklı Adımlar

Karbon ayak izi en yüksek sektörlerin başında gelen tekstil ve moda endüstrisi, sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırmak ve çözüm odaklı adımlar atmak üzere gerçekleştirilen 4. Sustainability Talks’ta bir araya geldi.
Oku

OPPO, Plastik Miktarını Yüzde 95 Oranında Azalttı

OPPO, ambalajlarında kullandığı plastik miktarını düşürmek için uluslararası düzeyde kabul gören “3R+1D” sürdürülebilir ambalaj ilkelerini uygulamayı, ambalaj ağırlığının azaltılması hedefine bağlı kalmayı, geri dönüştürülmüş malzemeleri yeniden kullanmayı ve ambalajlarında geri dönüştürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanmayı taahhüt ediyor.
Oku

Mavi Nefes Projesi Hayata Geçiyor

Mavi Nefes Projesi, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve Garanti BBVA iş birliği ile Marmara Denizi’nde atık yüzey temizliği ve bölge illerinde deniz temizliği konusunda farkındalık eğitimleri gerçekleştirmek amacıyla hayata geçiyor.