fbpx

Samsung, Geri Dönüşüm Oranını Artırıyor

Samsung Electronics Türkiye, kullandığı malzemelerdeki geri dönüşüm oranını bu yıl 2021’e göre 30 kat artırmayı hedefliyor.

2021 yılında önceki yıllara göre geri dönüştürülebilir plastik kullanımını yüzde 5 artırarak 25 bin ton plastiği üretiminde kullanan şirket, 2024 yılında beyaz eşya ve televizyonlarda 158 bin ton geri dönüştürülebilir plastik kullanmayı hedefliyor. Şirketin Ses ve Görüntü Sistemlerinden Sorumlu Pazarlama Direktörü Erkan Yıldırım şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine ilişkin; “Sürdürülebilirlik en önemli vizyonlardan biri. Bu bağlamda, ürünlerimizi geri dönüştürülebilir şekilde üretmeye gayret ediyoruz. Ayrıca 2023 yılı itibarıyla yıllık enerji tüketimimizi yarı yarıya azaltmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.