fbpx

Schaeffler Sürdürülebilirlik Raporunu Yayımladı

Otomotiv ve endüstri sektörlerinin önemli tedarikçilerinden Schaeffler, 2021 yılına ait sürdürülebilirlik raporunu yayımladı.

Rapora göre Schaeffler Group, 2040 itibarıyla “iklim nötr” olmayı hedefliyor. Enerji verimliliği programı sayesinde 2022’den itibaren yaklaşık 47 gigavatsaat tasarruf sağlayacak olan şirketin Avrupa’daki üretim tesisleri, 2021 yılından beri elektrik ihtiyacının tamamını yenilenebilir kaynaklardan karşılıyor. Schaeffler, 2025 yılından itibaren karbonsuz çelik tedariki için H2 Green Steel ile iş birliği yapacak. Şirketin, sürdürülebilirlik performansının yönetici ücretlerine entegrasyonu ise CDP iklim değişikliği programında “A-” notu olarak onaylandı.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

QNB Finansportföy’den Temiz Enerji ve Su Fonu

QNB Finansportföy tarafından hayata geçirilen Temiz Enerji ve Su Fon Sepeti Fonu, şirketin temiz enerji stratejisiyle uyumlu yatırım alanlarını tanımlayarak yerli ve yabancı fonlar aracılığıyla orta ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyen, anapara kaybı ve fon riskleri hakkında bilgisi olan yerli ve yabancı yatırımcılara hizmet sunuyor.
Oku

Sürdürülebilir Üretim Bir Tercih Değil Zorunluluk

Dijitalleşmenin getirdiği yenilenme ihtiyacıyla birlikte ucuz makinelerin yerini, yüksek verimli makinelerin alacağını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, atıl kapasitenin değerlendirilmesinin ve sürdürülebilir üretimin önemine değindi.