fbpx

Schneider Electric, 11. Kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya Endeksi’nde

Enerji yönetimi ve otomasyonunun dijital dönüşümü alanında dünya lideri olarak görülen Schneider Electric, 2021 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) üst üste 11 yıl yer almayı başararak bir rekora imza attı.

Enerji yönetimi ve otomasyonunun dijital dönüşümü alanında dünya lideri olarak görülen Schneider Electric, 2021 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) üst üste 11 yıl yer almayı başararak bir rekora imza attı. 10 yılı aşkın bir süredir gösterdiği sürekli ve güçlü çevresel, sosyal ve yönetişim (ÇSY) performansı sayesinde Schneider Electric, bu yıl da listede tekrar yer aldı.

Şirketlerin ÇSY performansı konusunda en ünlü global göstergelerden biri olan DJSI’da bu yıl 61 sektörden 322 şirket yer aldı. Schneider Electric, 2021 yılında 86/100 puan almayı başarırken sektör ortalaması 28/100 puan oldu. Yakın geçmişte yaptığı açıklamada 2021-2025 yıllarına yönelik Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi hedefleriyle taahhütlerinde çıtayı yükselttiğini duyuran şirket, sağladığı ilerlemeyi yılın her çeyreğinde izliyor ve sonuçları yayımlıyor. Schneider Electric, derecelendirmelerde düzenli olarak yer alarak iklim değişikliği ve katılımcılık konularında global bir lider olarak derin taahhüdünü ortaya koyuyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.