fbpx

Şirketlerin Sürdürülebilirlik Politikaları Onlara Emanet

İklim kriziyle mücadele ve Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında hükümetler arası sözleşmelerin yanı sıra iş dünyasına da büyük görev düşüyor.

Dünya çapında koyulan hedeflerden henüz uzak olsak da Türk iş dünyasının iklim değişikliği mücadelesini sahiplenmeye başladığını görüyoruz. Faaliyet gösterdikleri sektörlerde dönüşüme öncülük etmek için çabalayan ve “elini taşın altına koyanlar” yeşil yıkamadan ayrılarak, Dow Jones, CDP, S&P Global gibi dünyanın prestijli listelerinde yerlerini almaya başladı.

Selin Sayar Tekkuş

Yazının tamamına Sürdürülebilir Üretim dergisinin 11. sayısından (Temmuz-Ağustos 2023) ulaşabilirsiniz.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Şirketlerin Sürdürülebilirlik Politikaları Onlara Emanet

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda iş dünyası, uzun süredir yoğun bir çalışma içinde. “Daha iyi bir yaşam” için çalışma hedefine özel sektörün çabaları olmadan ulaşmak ise neredeyse imkânsız. Bunun farkında olan, farklı sektörlerden birçok marka, şirket vizyonlarını “sürdürülebilirlik” teması üzerine kurmaya başladı.
Oku

Yeşil Dönüşüm Yolculuğunda Sıra Ofislerde

Yeşil enerji, yeşil sanayi, yeşil bina derken, yeşil dönüşüm yolculuğunda “yeşil ofis” kavramı da ön plana çıkmaya başladı. Ofislerde alınacak basit ama etkili önlemler, geleceğe daha yaşanabilir bir dünya bırakmamızı sağlayacak.
Oku

Şirketlerin Sürdürülebilirlik Politikaları Onlara Emanet

Allianz Türkiye, Borusan Holding, BSH, Unilever ve Zorlu Holding’in sürdürülebilirlik departmanlarının yöneticileriyle, toplumsal cinsiyet eşitliği odağında çalışmalarını, sürdürülebilir kalkınma amaçları doğrultusunda hedeflerini ve bu hedeflerde şu an nerede olduklarını konuştuk.
Oku

Şirketlerin Sürdürülebilirlik Politikaları Onlara Emanet

İhracatının büyük kısmını AB’ye gerçekleştiren Türkiye’nin, Yeşil Mutabakat odağında uyum çalışmaları devam ederken özel sektör bu kapsamda neler yapıyor? Sürdürülebilir Üretim dergisinin, her sayı şirketlerin sürdürülebilirlik politikalarına yön veren yöneticilerle yaptığı söyleşi serisi devam ediyor. Sürdürülebilir marka olma yolunda şirket vizyonlarını nasıl anlatıyorlar? SKA’lar doğrultusunda hedefleri neler ve bugün bu hedeflerin kaçını gerçekleştirebildiler?