fbpx

Şişecam, Basalia Teknolojisi’ni endüstriyel alana taşıyor

Şişecam, Mersin tesislerinde katı, sıvı ve gaz formundaki organik ve inorganik kökenli tüm atıkları çevre dostu ve ekonomik açıdan faydalı çıktılara dönüştüren Basalia Biyo-Döngü Teknolojisi’ni ilk kez endüstriyel alana taşıyacak.

Basalia Biyo-Döngü Teknolojisi’nin sahibi şirket 7Cbasalia ile İsviçre’de 7Cbasalia Global isimli bir şirket kuracak olan Şişecam, bu teknolojiyi kendi tesislerinde enerji üretimi, karbon yakalama ve atık su saflaştırma amacıyla kullanacak. Basalia Biyo-Döngü Teknolojisi, atıkları çevresel bir sorun olmaktan çıkartıp çevre dostu katma değerli ürünler hâline getiriyor. Yine bu teknoloji ile organik atıklarla birleşen katı atıklar, önce zararsız hâle getirilip sonra çevreye dost bir enerji kaynağı olan hidrojen gazına dönüştürülüyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Koton’un “El Emeği Koleksiyonu” Kadın İş Gücünü Destekliyor

Koton, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri kapsamında WEPs’i, Türkiye’de imzalayan ilk şirketler arasında yer alıyor
Oku

Yemeksepeti “Bu Bi İhtiyaç” Kampanyası Kapsamında Koruncuk Vakfı’nı Destekliyor

Çevrimiçi yemek siparişi sitesi Yemeksepeti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, kadınların hijyen ve sağlığı için aldığı temel ihtiyaç ürünü olan pedlere erişimin önündeki sosyal ve ekonomik engelleri kaldırmak için harekete geçti. Yemeksepeti, bu doğrultuda farkındalık çalışmaları ve ürün desteği sunduğu “Bu Bi İhtiyaç” girişimini, Koruncuk Vakfı’na yaptığı bağış ile destekledi.