fbpx

Sürdürülebilir Üretim Bir Tercih Değil Zorunluluk

Dijitalleşmenin getirdiği yenilenme ihtiyacıyla birlikte ucuz makinelerin yerini, yüksek verimli makinelerin alacağını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, atıl kapasitenin değerlendirilmesinin ve sürdürülebilir üretimin önemine değindi.

Avrupa Yeşil Mutabakatı ile takım tezgâhları sektöründe otomasyona olan ihtiyaç önem kazanırken şirketlerin yüzde 99’u veriye dayalı karar almak istiyor ve sadece yüzde 8’i başarılı olabiliyor. Dijitalleşmenin getirdiği yenilenme ihtiyacıyla birlikte ucuz makinelerin yerini, yüksek verimli makinelerin alacağını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, atıl kapasitenin değerlendirilmesinin ve sürdürülebilir üretimin önemine değindi.

Dünyadaki üretimin firmaları otomasyona yatırım yapmaya yönelttiğini söyleyen Aydoğdu, “Tezmaksan olarak otomasyona uygun adımlar atıyor ve iş modelleri gerçekleştiriyoruz. Avrupa Yeşil Mutabakatı bizi bambaşka bir yere götürecek. Esasında bu bir tercih değil zorunluluk. Sanayiden hiçbir zaman vazgeçemeyeceğiz ancak sanayiyi çok daha yeşil hâle getirebiliriz. Bu tamamen dijitalleşmeden geçecek. Bu noktada sanayideki bütün firmalara büyük görev düşüyor.” dedi.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler