fbpx

Tay Group, 38 milyon Dolarlık Sürdürülebilirlik Yatırımı Hedefliyor

Turizm, tekstil ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Tay Group, dünyanın en yeşil şirketleri arasında yer almayı hedefliyor.

Tay Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Hulusi Toprak, şirketin sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalarını ve hedeflerini anlatmak üzere düzenlenen basın buluşmasında, “Sürdürülebilirlik kapsamında yurt içi ve yurt dışında 38 milyon doların üzerinde yatırım yapacağız. Yatırımımızın yaklaşık beş yılda kendini amorti etmesini bekliyoruz.” açıklamasında bulundu. Toprak, şirketin enerji yatırımlarına ilişkin ise “Ergene’deki fabrikamızın çatısına kurduğumuz güneş santralimiz elektrik üretmeye başladı. Bu bölgede rüzgâr ölçümlerine de başlamış durumdayız. Hedefimiz 2023 yılında türbinlerin elektrik üretmeye başlaması.” ifadelerini kullandı.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.