fbpx

Tay Group, 38 milyon Dolarlık Sürdürülebilirlik Yatırımı Hedefliyor

Turizm, tekstil ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Tay Group, dünyanın en yeşil şirketleri arasında yer almayı hedefliyor.

Tay Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Hulusi Toprak, şirketin sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalarını ve hedeflerini anlatmak üzere düzenlenen basın buluşmasında, “Sürdürülebilirlik kapsamında yurt içi ve yurt dışında 38 milyon doların üzerinde yatırım yapacağız. Yatırımımızın yaklaşık beş yılda kendini amorti etmesini bekliyoruz.” açıklamasında bulundu. Toprak, şirketin enerji yatırımlarına ilişkin ise “Ergene’deki fabrikamızın çatısına kurduğumuz güneş santralimiz elektrik üretmeye başladı. Bu bölgede rüzgâr ölçümlerine de başlamış durumdayız. Hedefimiz 2023 yılında türbinlerin elektrik üretmeye başlaması.” ifadelerini kullandı.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

AB Yeşil Projelere Kamu Desteğini Artırıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerini yakalamaya katkı sağlamak için rekabet ve kamu desteği kurallarının güncellenmesinin Komisyon tarafından onaylandığını açıkladı.