fbpx

TİM, Türkiye’nin İlk Bölgesel Sürdürülebilir İhracat Seferberliği Eğitim Programını Başlattı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), eğitime verdiği desteği bir adım daha ileriye taşıyarak; Bölgesel Sürdürülebilir İhracat Seferberliği Eğitim Programı’nı başlattı.

Marmara Bölgesi ile başlayan eğitimlerin, yıl içerisinde yedi ayrı bölgeye yönelik gerçekleştirilmesi hedefleniyor. TİM Başkanı İsmail Gülle konuya ilişkin; “Avrupa Birliği tarafından 2026 yılında uygulanmaya başlanacak Sınırda Karbon Düzenlemesi’ne, bölgemizdeki ihracatçıların hazır olması son derece önemli. Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiğimiz programımızın ilkini, ihracatımıza en büyük oranda katkıyı sağlayan Marmara Bölgesi ile başlattık. Eğitim programımızı, diğer altı bölgemizde de hayata geçirerek ihracatta sürdürülebilirlik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlayacağız.” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

AB Yeşil Projelere Kamu Desteğini Artırıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerini yakalamaya katkı sağlamak için rekabet ve kamu desteği kurallarının güncellenmesinin Komisyon tarafından onaylandığını açıkladı.