fbpx

TİM, Türkiye’nin İlk Bölgesel Sürdürülebilir İhracat Seferberliği Eğitim Programını Başlattı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), eğitime verdiği desteği bir adım daha ileriye taşıyarak; Bölgesel Sürdürülebilir İhracat Seferberliği Eğitim Programı’nı başlattı.

Marmara Bölgesi ile başlayan eğitimlerin, yıl içerisinde yedi ayrı bölgeye yönelik gerçekleştirilmesi hedefleniyor. TİM Başkanı İsmail Gülle konuya ilişkin; “Avrupa Birliği tarafından 2026 yılında uygulanmaya başlanacak Sınırda Karbon Düzenlemesi’ne, bölgemizdeki ihracatçıların hazır olması son derece önemli. Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiğimiz programımızın ilkini, ihracatımıza en büyük oranda katkıyı sağlayan Marmara Bölgesi ile başlattık. Eğitim programımızı, diğer altı bölgemizde de hayata geçirerek ihracatta sürdürülebilirlik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlayacağız.” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Tekstil Sektöründen Çözüm Odaklı Adımlar

Karbon ayak izi en yüksek sektörlerin başında gelen tekstil ve moda endüstrisi, sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırmak ve çözüm odaklı adımlar atmak üzere gerçekleştirilen 4. Sustainability Talks’ta bir araya geldi.
Oku

Yemeksepeti “Bu Bi İhtiyaç” Kampanyası Kapsamında Koruncuk Vakfı’nı Destekliyor

Çevrimiçi yemek siparişi sitesi Yemeksepeti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, kadınların hijyen ve sağlığı için aldığı temel ihtiyaç ürünü olan pedlere erişimin önündeki sosyal ve ekonomik engelleri kaldırmak için harekete geçti. Yemeksepeti, bu doğrultuda farkındalık çalışmaları ve ürün desteği sunduğu “Bu Bi İhtiyaç” girişimini, Koruncuk Vakfı’na yaptığı bağış ile destekledi.