fbpx

Türk Hava Yolları’nda (THY) Çevreci Yakıt Dönemi Başlıyor

Türk Hava Yolları (THY), sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen çevreci yakıtlı uçaklarını hizmete sundu.

Karbon ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen THY, kullanıma aldığı çevreci yakıt ile ilk uçuşunu Paris’e gerçekleştirdi. Konuyla ilgili THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Uçaklarımız misafirlerini konforla ve güvenle taşırken kanatlarını da doğamız ve dünyamızın geleceği için açacak. Toplumsal refah, sosyal katkı ve çevresel duyarlılık odağında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın önemli bir adımı olan bu uçuşumuz ve devamında gerçekleştireceğimiz diğer çevreci uçuşlarımız ile sera gazı emisyonlarımızı ve misafirlerimizin karbon ayak izini önemli ölçüde azaltmayı hedefliyoruz. Toplam sera gazı emisyonlarımızın yüzde 99,8’ini oluşturan yakıtlarda verimliliği artırarak belki de nesli tükenme tehlikesi altında olan bir canlının gelecek nesillerimiz ile yaşamasına imkân tanımış olacağız.” açıklamalarında bulundu. THY’den yapılan açıklamaya göre çevreci yakıt, geleneksel kerosen yakıta göre yüzde 87’ye varan oranda sera gazı emisyon azaltımı sağlıyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

AB Yeşil Projelere Kamu Desteğini Artırıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerini yakalamaya katkı sağlamak için rekabet ve kamu desteği kurallarının güncellenmesinin Komisyon tarafından onaylandığını açıkladı.
Oku

OPPO, Plastik Miktarını Yüzde 95 Oranında Azalttı

OPPO, ambalajlarında kullandığı plastik miktarını düşürmek için uluslararası düzeyde kabul gören “3R+1D” sürdürülebilir ambalaj ilkelerini uygulamayı, ambalaj ağırlığının azaltılması hedefine bağlı kalmayı, geri dönüştürülmüş malzemeleri yeniden kullanmayı ve ambalajlarında geri dönüştürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanmayı taahhüt ediyor.