fbpx

Türk Hava Yolları’nda (THY) Çevreci Yakıt Dönemi Başlıyor

Türk Hava Yolları (THY), sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen çevreci yakıtlı uçaklarını hizmete sundu.

Karbon ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen THY, kullanıma aldığı çevreci yakıt ile ilk uçuşunu Paris’e gerçekleştirdi. Konuyla ilgili THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Uçaklarımız misafirlerini konforla ve güvenle taşırken kanatlarını da doğamız ve dünyamızın geleceği için açacak. Toplumsal refah, sosyal katkı ve çevresel duyarlılık odağında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın önemli bir adımı olan bu uçuşumuz ve devamında gerçekleştireceğimiz diğer çevreci uçuşlarımız ile sera gazı emisyonlarımızı ve misafirlerimizin karbon ayak izini önemli ölçüde azaltmayı hedefliyoruz. Toplam sera gazı emisyonlarımızın yüzde 99,8’ini oluşturan yakıtlarda verimliliği artırarak belki de nesli tükenme tehlikesi altında olan bir canlının gelecek nesillerimiz ile yaşamasına imkân tanımış olacağız.” açıklamalarında bulundu. THY’den yapılan açıklamaya göre çevreci yakıt, geleneksel kerosen yakıta göre yüzde 87’ye varan oranda sera gazı emisyon azaltımı sağlıyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Sürdürülebilir Üretim Bir Tercih Değil Zorunluluk

Dijitalleşmenin getirdiği yenilenme ihtiyacıyla birlikte ucuz makinelerin yerini, yüksek verimli makinelerin alacağını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, atıl kapasitenin değerlendirilmesinin ve sürdürülebilir üretimin önemine değindi.
Oku

Mavi Nefes Projesi Hayata Geçiyor

Mavi Nefes Projesi, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve Garanti BBVA iş birliği ile Marmara Denizi’nde atık yüzey temizliği ve bölge illerinde deniz temizliği konusunda farkındalık eğitimleri gerçekleştirmek amacıyla hayata geçiyor.