fbpx

Turkcell, 2050’ye Kadar Net Sıfır Karbon Olmayı Hedefliyor

2050 yılına kadar net sıfır karbon olmayı hedefleyen Turkcell, sürdürülebilirlik alanında Huawei ile stratejik bir iş birliğine imza attı.

İmzalanan iyi niyet anlaşması kapsamında; Turkcell, Huawei’nin düşük karbon teknolojisine sahip enerji verimliliği yaratacak çözümlerini kendi şebekesinde deneyecek. Turkcell, bu iş birliği sayesinde enerji verimliliğini artırarak karbon ayak izini düşürmeyi planlıyor. 2021 yılındaki elektrik tüketiminin tamamını yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynaklarından tedarik eden Turkcell, sahip olduğu toplam üç güneş enerjisi projesi ile yenilenebilir kaynaklardan 1,6 milyon kilowatt saat elektrik üretiyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Tekstil Sektöründen Çözüm Odaklı Adımlar

Karbon ayak izi en yüksek sektörlerin başında gelen tekstil ve moda endüstrisi, sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırmak ve çözüm odaklı adımlar atmak üzere gerçekleştirilen 4. Sustainability Talks’ta bir araya geldi.
Oku

Koton’un “El Emeği Koleksiyonu” Kadın İş Gücünü Destekliyor

Koton, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri kapsamında WEPs’i, Türkiye’de imzalayan ilk şirketler arasında yer alıyor