fbpx

Ülker, İkinci Kez Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi Listesinde

Tüm dünyadan şirketlerin performanslarının ölçüldüğü S&P Global’in, “Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi” listesinde ikinci kez yer alan Ülker, gıda ürünleri kategorisindeki tek Türk şirketi oldu.

Su ve enerji tasarrufu, sürdürülebilir ham madde tedariki, atıkların azaltılması başta olmak üzere pek çok proje yürüten Ülker, çalışmalarını “israfsız şirket” modeliyle yürütüyor. Ülker CEO’su Mete Buyurgan şirketin sürdürülebilirlik faaliyetlerine ilişkin, “Her yıl elde ettiğimiz başarılı sonuçlar sürdürülebilirlik adına attığımız adımların ne kadar değerli olduğunun göstergesi. 2021 yılında, birim üretim başına yüzde 38,4’lük bir su azaltım oranına ulaştık. 2014’ten beri 2,7 milyon kişinin bir günlük tüketimine eşdeğer su tasarrufu gerçekleştirdik. 2014’ten bu yana da karbon salım artışı olmadan büyümeye devam ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Mavi Nefes Projesi Hayata Geçiyor

Mavi Nefes Projesi, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve Garanti BBVA iş birliği ile Marmara Denizi’nde atık yüzey temizliği ve bölge illerinde deniz temizliği konusunda farkındalık eğitimleri gerçekleştirmek amacıyla hayata geçiyor.
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.