fbpx

Vodafone, Geri Dönüştürülmüş Plastikten Üretilen EKO-SIM Kartları Kullanıma Sundu

Vodafone, her yıl tonlarca plastik israfını önlemek amacıyla geri dönüştürülmüş plastikten üretilen yeni ürünü olan EKO-SIM kartlarını, Türkiye’de kullanıma sundu.

Vodafone, EKO-SIM kart kullanımı ile dünyada yıllık 320 ton, Türkiye’de 20 ton yeni plastik kullanımını önleyeceğini öngörüyor. Müşteriler tercihlerine bağlı olarak SIM kart değişimi yapabiliyor. EKO-SIM kartların, aşamalı olarak mevcut SIM kartları değiştirilmesi ile yaygınlaştırılması planlanıyor. Ayrıca Eko-SIM kartlar, geri dönüştürülebilen kağıtlardan üretilen zarflar içinde sunuluyor. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin konuya ilişkin; “Faaliyetlerimizin çevresel etkilerini azaltmaya yönelik sürdürülebilir proje ve programlar hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, plastik SIM tedariki ihtiyacını da tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bir SIM kart çok küçük görünse de büyük bir atık potansiyeli yaratıyor.” şeklinde konuştu.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Koton’un “El Emeği Koleksiyonu” Kadın İş Gücünü Destekliyor

Koton, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri kapsamında WEPs’i, Türkiye’de imzalayan ilk şirketler arasında yer alıyor
Oku

AB Yeşil Projelere Kamu Desteğini Artırıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerini yakalamaya katkı sağlamak için rekabet ve kamu desteği kurallarının güncellenmesinin Komisyon tarafından onaylandığını açıkladı.