fbpx

Yapı Kredi’den Temiz Enerji Değişken Fonu

Yapı Kredi, sürdürülebilir bir gelecek çalışmaları kapsamında “Yapı Kredi Portföy Temiz Enerji Değişken Fonu”nu hayata geçirdi.

Yapı Kredi, sürdürülebilir bir gelecek çalışmaları kapsamında “Yapı Kredi Portföy Temiz Enerji Değişken Fonu”nu hayata geçirdi. Sürdürülebilir ve alternatif enerji teknolojilerinde üretici, geliştirici, dağıtıcı ve kurucu sıfatıyla faaliyet gösteren şirketlerin yurt içi ve dışına ihraç edilen sermaye piyasası araçlarına yatırım yapan Yapı Kredi Portföy Temiz Enerji Değişken Fonu, küresel enerji sektöründe dönüşüm sürecine katkı yapabilecek şirketlere yatırım yaparak getiri sağlamayı hedefliyor. Yapı Kredi’nin, elektrikli ve hibrit araçların finansmanına özel Doğa Dostu Taşıt Kredisi, konutlarda enerji verimliliğini destekleyen Doğa Dostu Mortgage gibi hizmetleri bulunuyor. Ayrıca, Yapı Kredi Leasing ve Arçelik Solar Enerji ile birlikte anahtar teslim çatı üstü güneş enerji sistemleri kuruyor. Banka, sürdürülebilir finans ekseninde yeşil tahvil, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği kredileri gibi sürdürülebilir kalkınma için finansal çözümler sunuyor.

Total
0
Paylaşım
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Oku

Bankalara, İklime Etkilerini Açıklama Zorunluluğu!

Yeni Zelanda hükümeti, ekim ayında kabul ettiği yasayla, ülkedeki banka ve finans kuruluşlarının yaptığı yatırım ve verdiği kredilerle “iklim değişikliği ve küresel ısınmaya ne kadar etki ettiğini” açıklama zorunluluğu getirdi.
Oku

Sürdürülebilir Üretim Bir Tercih Değil Zorunluluk

Dijitalleşmenin getirdiği yenilenme ihtiyacıyla birlikte ucuz makinelerin yerini, yüksek verimli makinelerin alacağını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, atıl kapasitenin değerlendirilmesinin ve sürdürülebilir üretimin önemine değindi.