fbpx

Yarınlara Sözümüz Olsun

Cemreler bir bir düşerken havaya, suya, toprağa; biz de bahar neşesiyle ve renkleriyle hazırladık yeni sayımızı. Her kuşak, baharın bir rengini simgeledi. Bugün artık üretimin de tüketimin de temeline oturan Z kuşağı, her konuda karar verici güç niteliğinde. Dünya nüfusunun yüzde 32’sini oluşturan ve dijital çağın çocukları olarak kabul edilen Z kuşağının attığı adımlar hem siyasilerin hem de şirketlerin radarında. Konu hakkında pek çok araştırma yapılıyor. Çıkan sonuçlar ise şaşırtıcı. “Kaygısız gençlik” olarak tabir ettiğimiz bu kuşağın aslında 10’da 7’si, çevresel etkileri azaltmak adına çaba sarf ediyor. Yine araştırmalar gösteriyor ki Z kuşağının çalışma tercihlerinin temelini, şirketlerin sürdürülebilirlik algısı belirliyor. Geleceğe dair ipleri elinde tutmak isteyen bu kuşak, aynı zamanda çevresel kaygılar konusunda da oldukça duyarlı.

Yazının tamamına Sürdürülebilir Üretim dergisinin 15. sayısından (Mart-Nisan 2024) ulaşabilirsiniz.


Sürdürülebilir Üretim Dergisi İmtiyaz Sahibi, Viya Medya Ajans Başkanı
Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Dünya için Endişeliyim…

Ajans başkanı olarak ilk sayımızda, emek ve zaman harcayarak bilgilerini bizimle paylaşan yazarlarımıza, “evrene iyiliği dokunan” herkese teşekkür ediyorum.
Oku

Yeni havadislerim var…

Elinizdeki sayı, bambaşka bir heyecanla ortaya çıktı. Bir senelik yayın hayatı sonrasında dergimizi artık raflarda sunmanın ve daha…