fbpx

Yeni havadislerim var…

Elinizdeki sayı, bambaşka bir heyecanla ortaya çıktı. Bir senelik yayın hayatı sonrasında dergimizi artık raflarda sunmanın ve daha geniş bir okur kitlesine ulaştırmanın zamanının geldiğini duyurmak isterim.

Yola çıkarken büyük hayallerimiz vardı, Sürdürülebilir Üretim dergisi ve okurlarımız bizlere hayallerimizin ötesini yaşattı. Bir çocuğun büyüme hızında yayın sürecini geçirmesini beklediğimiz dergimiz, emeklemeden yürümeye, ardından da koşmaya başladı; gururluyuz.
Her sayısı, ekibimizin yoğun emeğiyle hazırlanan dergimizin 7. sayısı artık bayilerde… Umarım çıktığımız yolculuğun ikinci adımı da bizleri gururlandırır. Çünkü Sürdürülebilir Üretim dergisi, yaşadığımız dünyaya karşı hissettiğimiz sorumluluğun bir ürünü… Yalnızca bugünümüzü değil, geleceğimizi ve bizden sonrasını da korumak için atılmış bir adım. Daha çok insana ulaşmak, “yeşil bir dünya ve temiz bir nefes” için farkındalık yaratmak, bizler için paha biçilemez bir değer…

Bu sayımızda yine ilgi çekici içeriğimizle, sürdürülebilirlik kavramının her anlamda içini doldurabileceğimiz konularımızla var olmaya çalıştık. “İklim krizinin etkilerini bugünden yaşamaya başlayan ve gelecekte bu yıkıcı etkilere en çok maruz kalacak olan çocuklarımıza, bu soyut kavramı nasıl anlatmalıyız?” dedik ve bu alandaki en yetkin isimlerden biriyle konuyu derinlemesine değerlendirdik.

Sanatın onarıcı ve iyileştirici gücünden ilham alarak iklim krizinin yarattığı aşırı ısınma riskini bertaraf etmenin yollarını ve ülkelerin bu konuda hangi adımları atması gerektiğini irdeledik. Tüketim çılgınlığının başrollerinden biri olan kozmetik sektörünü ve bu alanda ne gibi çalışmalar yürütüldüğünü inceledik.

Yine çok önem verdiğimiz bir konu olan gıda krizi, dergimizde önemli bir yer edindi. Tarih boyunca tüketici tarafta yer alan insanlığın artık tüketimin önüne geçme, yeni kaynaklar yaratma noktasında somut adımlar atması gerektiğini bir kez daha vurguladık. Bu konuda toplumu yönlendirme etkisinin su götürmez bir gerçek olduğunu bildiğimiz tanınmış simaların, sürdürülebilirlik alanında yaptıklarını kaleme aldık.

İkinci yılımızın ve bayilerdeki ilk sayımızın heyecanı bizde çok yüksek. Çünkü dergimizin ilk senesinde gördük ki okurlarımız dergimize çok inandı, bizleri bu anlamda motive etti. Bir yıl süresince aldığımız birbirinden keyifli yorumlar, hep daha fazlasını yapmak için itici güç oldu. Çabamız, dergimizin bayide de umduğumuz ilgiyi görmesi… Aldığımız olumlu veya olumsuz her geri bildirim, başarı duygumuzu tetikliyor ve daha fazlasını arzu etme gücü veriyor. Artık daha geniş kitlelere ulaşacağını umut ettiğimiz dergimizin elinizde tuttuğunuz sayısını beğenmenizi umut ediyor, tüm yorumlarınızı bekliyoruz. Büyük heyecanla hazırladığımız bu sayımızda bir hatamız oldu ise şimdiden affola.

Hava kurşun gibi ağır… Ama “sürdürülebilir bir gelecek” umudundan vazgeçmeyelim. “Maviliklerde buluşacağız.” Bizim rotamız bu…

Keyif dolu okumalar dilerim.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Tüketim Yarışının Mağlubuyuz

İnsanlığın en ilkel ve en temel özelliklerinden olan dikkat çekme, henüz çocukken başlıyor. Her davranışımızda veya her söylemimizde etrafımızdaki insanların dikkatini çektiğimiz ölçüde var olduğumuzu düşünüyor, varlığımızı pekiştiriyoruz... Bu ihtiyaç, zamanla daha da ete kemiğe bürünerek adeta bir yarışa dönüşüyor. Ve bu durum, tarih boyunca insanlığın yarış hâlinde olmasına sebep oluyor.
Oku

Nereye Böyle?

İklim krizinden ekonomik sorunlara, eğitimde fırsat eşitliğinden toplumsal refaha kadar herkesin aklını kurcalayan binbir sorunla mücadele ediyoruz.