fbpx

Yeşim Grup’tan Çocuklara “Sıfır Atık” Eğitimi

Sürdürülebilirlik, sosyal uygunluk ve sosyal sorumluluk alanında yürüttüğü proje ve çalışmalarla dikkat çeken Yeşim Grup, çocukların çevre farkındalıklarını artırmak amacıyla özel bir etkinliğe imza attı.

Yeşim Doğa Kulübü öncülüğünde Karapınar Mahallesi Şehit Samet Çaldır İlkokulu’nda organize edilen “Sıfır Atık” temalı etkinliğe çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Çalışma kapsamında öğrencilere sıfır atık uygulaması ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Etkinlik boyunca öğrenciler atık türleri ve atıkları kaynağında ayrıştırmayla ilgili bilgiler edinerek farkındalıklarını artırma şansı buldu.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yeşim, “Yeşil Fabrika” Anlayışı ile Üretiyor

Sürdürülebilirlik kavramının Yeşim’de “Önce İnsan” prensibiyle inşa edildiğini ve tüm iş süreçlerine bu bakış açısının yansıtıldığını ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya; “Oluşturulan bu yapı, grubun üretim yaptığı dünya markaları tarafından yıllardır denetlenen ve devamlılığı sağlanan şeffaf bir sistematiğe oturtulmuş durumda.” diyor.
Oku

OPPO, Plastik Miktarını Yüzde 95 Oranında Azalttı

OPPO, ambalajlarında kullandığı plastik miktarını düşürmek için uluslararası düzeyde kabul gören “3R+1D” sürdürülebilir ambalaj ilkelerini uygulamayı, ambalaj ağırlığının azaltılması hedefine bağlı kalmayı, geri dönüştürülmüş malzemeleri yeniden kullanmayı ve ambalajlarında geri dönüştürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanmayı taahhüt ediyor.