fbpx

OPPO, Plastik Miktarını Yüzde 95 Oranında Azalttı

OPPO, ambalajlarında kullandığı plastik miktarını düşürmek için uluslararası düzeyde kabul gören “3R+1D” sürdürülebilir ambalaj ilkelerini uygulamayı, ambalaj ağırlığının azaltılması hedefine bağlı kalmayı, geri dönüştürülmüş malzemeleri yeniden kullanmayı ve ambalajlarında geri dönüştürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanmayı taahhüt ediyor.

OPPO bu yaklaşımı sayesinde, 2019’dan bu yana Avrupa’daki ambalajlarında kullandığı plastik miktarını yüzde 95 oranında azalttı. Ayrıca şirket, geleneksel plastiklerin yerine biyolojik olarak parçalanabilen polilaktik asit malzemesini kullanmayı tercih ediyor. OPPO, ahşap kaynaklı lif tüketimini azaltmak için mümkün olduğunca geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyor. Avrupa’da satışa sunulan OPPO Find X5 serisinin ambalajları ise yaklaşık yüzde 45 oranında geri dönüştürülmüş liften üretiliyor. Bu malzeme, geri dönüştürülmüş kâğıttan veya bambu gibi diğer organik atıklardan oluşuyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yemeksepeti “Bu Bi İhtiyaç” Kampanyası Kapsamında Koruncuk Vakfı’nı Destekliyor

Çevrimiçi yemek siparişi sitesi Yemeksepeti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, kadınların hijyen ve sağlığı için aldığı temel ihtiyaç ürünü olan pedlere erişimin önündeki sosyal ve ekonomik engelleri kaldırmak için harekete geçti. Yemeksepeti, bu doğrultuda farkındalık çalışmaları ve ürün desteği sunduğu “Bu Bi İhtiyaç” girişimini, Koruncuk Vakfı’na yaptığı bağış ile destekledi.
Oku

AB Yeşil Projelere Kamu Desteğini Artırıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerini yakalamaya katkı sağlamak için rekabet ve kamu desteği kurallarının güncellenmesinin Komisyon tarafından onaylandığını açıkladı.