L’oréal Paris, Sürdürülebilirlik Projelerini Duyurdu

L’oréal Paris, 2030 yılına kadar gerçekleştirmeyi hedeflediği sürdürülebilirlik hedeflerini duyurdu.

L’Oréal Paris sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında, her ürünü için karbon ayak izini yüzde 50 oranında azaltmayı hedeflediğini açıkladı. Ayrıca 2030’a kadar paket miktarının yoğunluğunu yüzde 20 azaltmayı amaçlayan marka, bu tarihe kadar yüzde 100 geri dönüştürülmüş ve biyolojik kaynaklı plastik kullanmayı amaçlıyor. Yine bu tarihe kadar L’Oréal Paris’in fabrikalarının yüzde 100’ünün “su döngüsü fabrikaları” olarak dönüştürülmesi planlanıyor. Marka, nakliye ile bağlantılı karbon salınımı yoğunluğunu ise 2030’a kadar her ürün için yüzde 50 oranında azaltılacağını taahhüt ediyor.

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler
Oku

Yemeksepeti “Bu Bi İhtiyaç” Kampanyası Kapsamında Koruncuk Vakfı’nı Destekliyor

Çevrimiçi yemek siparişi sitesi Yemeksepeti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, kadınların hijyen ve sağlığı için aldığı temel ihtiyaç ürünü olan pedlere erişimin önündeki sosyal ve ekonomik engelleri kaldırmak için harekete geçti. Yemeksepeti, bu doğrultuda farkındalık çalışmaları ve ürün desteği sunduğu “Bu Bi İhtiyaç” girişimini, Koruncuk Vakfı’na yaptığı bağış ile destekledi.
Oku

Yeşil İklim Fonu’ndan Türkiye’ye Üç Milyar Dolar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşil İklim Fonu için bir süredir devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirterek, “Ülkemize Yeşil İklim Fonu’ndan 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptını geçtiğimiz günlerde imzaladık.” dedi.